LietuviųAngluRusų

Registruotis

Parama

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Ateities žvalgas

Vartotojo vertinimas: / 1
BlogiausiasGeriausias 
Įrašo turinys
Ateities žvalgas
Puslapis 2
Puslapis 3
Puslapis 4
Puslapis 5
Visi puslapiaiKaip išsiaiškinti, kas bus ateityje? Ar tai bus tik pakitusi dabartis, ar visai nauja? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų galėtų atsakyti "Ateities žvalgas", vienas iš ateities profesijos atstovų. Ateitis, tai lyg nežinomas kalnas, į kurį reikia užkopti.
Kopti į kalną, ypač vienam, sunku, bet leistis lengva. Sužinojus, atradus kliūtis, paruošus būdus joms apeiti arba išspręsti, kopimas tampa visai lengvas, malonus. Išdirbama kopimo sistema. Tas pats su ateitimi - kažkas turi ją išžvalgyti. Tam turi į ją patekti, susipažinti, surasti sunkumus bei nesunkiai sugrįžti (nusileisti nuo viršūnės) atgal, kad galėtų rasti kelius kliūtims apeiti.

Ar ateitis (viršūnė) yra viena? Jų gali būti daug ir įvairių. Sunkios, lengvos, sudėtingos, realios, neįdomios, fantastinės ar net stebuklingos. Kuri ateitis (viršūnė) bus pasirinkta? Kai kurios gali būti ir mirtinos. Tai turi išsiaiškinti ateities (viršūnės) žvalgas. Jis turi turėti ypatingų žinių, patirties, sugebėjimų tai veiklai. Juk visa tai - ne žaidimas. Neteisingai išžvalgius ateitį, valstybei ar žmonijai gali kilti labai sudėtingų, o kartais ir neišsprendžiamų problemų.

Ateities žvalgas turi būti be galo įžvalgus, atidus, dėmesingas, suvokiantis, plataus požiūrio, įvairiausių sričių specialistas, nes ateityje visko gali būti. Gal net bus ir visai naujų, neregėtų, negirdėtų dalykų, kaip praeityje - TV, telefonai, kompiuteriai, lazeriai.

Kaip išsiaiškinti, kas bus ateityje? Ar tai bus tik pakitusi dabartis, ar visai nauja? Ateities žvalgas turi gerai pastebėti, nujausti ateities tendencijas, numatyti ateities atradimus bei jų pasekmes. Kad tai būtų ne fantazija, ateities žvalgas pats turi būti atradėjas, išradėjas, mokslininkas. Tuo pačiu jis negali turėti neigiamų nusistatymų, nes ateityje jie gali būti neteisingi. Todėl jis negali atmesti nieko, kas vyksta dabartyje. Paprasčiausiai blaiviu, racionaliu, o gal net fantastiniu protu jis turi visa tai įvertinti, panašiai, kaip Ž.Vernas ar V.Klarkas.


Komentarai   

 
0 #7 Mąstytojas 2017-01-22 04:10
Tęsiant mintį. "Juodieji" taip vadinamieji parazitai -> mintantys mūsų, evoliuciniame kelyje sukauptą ar šiuo momentu gaunama energija. Nesipliačiant (nepriklauso šiai temai), jie dar vadinami energetiniais vampyrais, apie juos daug galima rasti. Galima pridūrti, tai nepriklauso nuo jos poliškumo -> svarbiausia, kuo didesnis jos proveržis, tuo labiau jie patenkinti. Kaip, tai patikrinti? Niekaip. Nebent būtume arčiau (atitinkantį) jų evoliusinio išsivystymo lygio. Išvadoje: gerai pasislėpe ir ne kiekvienas gali juos matyti. Žinoma galime atsękti pagal minčių formas. Kai mes tarp jų, tai įmanomą padaryti (patikrinti). Tiktai ar noriai tai darome?
 
 
0 #6 Mąstytojas 2017-01-22 03:50
Keliauti, kur? Męs ir negalėtume nebent "sukūrtume" laiko mašiną - tada kitas reikalas, šokame į ją ir keliaujame, kur panorėje. Bet esmė čia kitame, kai "grubius" technologinius spręndimus laikome įrankiais padedančiais (palengvinančia is) mums pasiekti - reikiamai informacijai ir proto ir minties technologijomis , kai tai pačiai informacijai gauti (priimti) nereikalinga "grubių" technologijų pagalbos -> Būtina sąlygą : neeilinis skvarbus (nesustabdomas) mąstymo, analizės modelis. Kuris neapsiriboja tik šiuo "fiziniu" pasauliu. Pagaliau, kas tas fizinis (realus) -> egzistuoja daugybę pasaulių, kur bendrai mūsiškis - tik atspindys. Yra tarpinė būsena, kai mūsų esmė yra vieną ir kartu visuma. Mums leista "dalyvauti" (stebėti, susilieti, suvokti) kaleidoskopo, filmo, minties formų įvikiuose -> dalyvaujant čių analizės aplinkoje. Įdomi, kita tiesa -> šaltiniais (informacijos skleidėjų užkuliusiai) gali būti ne tik šviesiosios, aukštosios civilizacijos, bet ir žemesniųjų lygių "juodosios".
 
 
0 #5 arciaas 2017-01-16 09:37
Cituoja Mąstytojas:
"Bet, visada vertą tikrintis -> buvusius, esamus, būsimus ryšius ir šaltinius."

Bet jeigu šaltinis anapus, juk nenukeliausi į ten ir nepatikrinsi, kas jis toks ir ko siekia. Aš juk nerekomenduoju Robert A. Monroe varianto - nukeliauti į ten ir sužinoti. Aš siūlau iš čia sužinoti viską, kas mums reikalinga.
 
 
0 #4 Mąstytojas 2017-01-15 15:20
Cituoja Mąstytojas:

Manau džiaugtis nevertėtų, jei žinotų iš kur tai.

Nebūtinai blogo. Bet, visada vertą tikrintis -> buvusius, esamus, būsimus ryšius ir šaltinius.
 
 
0 #3 arciaas 2017-01-15 11:40
Cituoja Mąstytojas:
Manau džiaugtis nevertėtų, jei žinotų iš kur tai.
Ir iš kur tai? Argi mums kas linki blogo?
 
 
0 #2 Mąstytojas 2017-01-14 01:38
Galiu pridūrti. Ateities žvalgų daug, daugiau negu męs galėtume matyti, girdėti, jausti. Pats būdingiausias iš jų mūsų "mažieji" draugai (paukščiai, žvėrys, ir kiti gyviai, augmenija), t.p. ir žmogus. Paklausite, kuo tai pagrysta -> praeities, dabarties ir ateities nuojauta (ženklai ateinantys pas mus minčių, pojučių, emocijų, vaizdinių forma). Dažnas reiškinys pasireiškiantis per mūsų "suvoktus" ir "nesuvoktus" sapnus, hipnozę. Kai įvykis gali tuo pačiu būti įvykęs, dar vykstantis ar dar vyksiantis. Būna ir tokių (nors nelinkęs jų laikyti išrinktaisiais ar tuo labiau išskirtiniais) -> mątančių vizijas (gaunamos informacijos (nepriklausomai ar tai būtų garsinė, vaizdinė, jutyminė, emocinė) porsija - susijusi su tuo asmeniu), netgi galinčių ir turinčių tiesioginį priėjimą. Kaip matot jų pakankamai. Tik ar visi jau nori (norėtų) suvokti, ar yra (būtų) pasiruoše - esamai Atsakomybei (atsisakius "VARTOTOJO" vaidmens). Manau džiaugtis nevertėtų, jei žinotų iš kur tai.
 
 
0 #1 li 2016-05-23 14:36
:sigh: :sigh: i :sigh: :sigh: :sigh:
 

You have no rights to post comments


SEO by AceSEF

likebox

Dabar naršo

Mes turime 17 svečius online

Žinutė administratoriui