LietuviųAngluRusų

RegistruotisParama

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Ką darai?

Vartotojo vertinimas: / 2
BlogiausiasGeriausias 


Diagnostikos centrasKas esi? Kur esi? Kur eini?
Ko sieki? Ką darai? Ką gauni? Kaip vertinti?
Ką darai?


Tai pats neaiškiausias klausimas, nes daryti galima viską, nieko arba kažką. Taip mes tik labiau pasimesime. Geriau suraskime tuos darymus, kurie yra labiau svarbūs. Bet juk žmogui viskas yra labai svarbu, kitaip jis nieko nedarytų. Tam, kad išrinktume, kas yra svarbu, reikia ilgai pagalvoti. …………….Jau?

Dauguma sutiks, kad jie gyvena. Dalis jų tai vadins egzistavimu. Ir vienu ir kitu atveju žmogus palaiko savo gyvybines funkcijas. Jeigu ateitume į tašką A
iš kurio visi išėjome, tai pirmasis atsiradęs darbas tuo metu bus – kvėpavimas. Visos kitos organizmo funkcijos tęsėsi ir iki taško A. Jos yra gyvybės palaikymas. Tai svarbiausias mūsų darbas. Jo netgi ir dirbti nereikia – gaunasi savaime.

Jeigu žvilgtelti dar giliau – (o ten, žinoma, nesimato) galima nuspėti, kad svarbiausias darbas yra augti. Be jo neišsivystytų jokia gyvybė. Augimas – tai žmogaus, gyvūnų ir net augalų darbas iki subrendimo. Tai įvykdyti nėra taip paprasta. Reikia mokėti bei turėti augimui skirtų medžiagų bei sąlygų. Iki gimimo – taško A, tos sąlygos paprastai yra užtikrintos (?). Po gimimo tavimi turi kažkas pasirūpinti. Taip ir prasideda visas gyvenimas, o mes baigiame. ………Gal pratęsti?
„Ką darai?“ – Gyveni, kvėpuoji, dirbi, valgai, miegi, darai daiktus, tyrinėji, stebi, užuodi, skanauji, ieškai (ko?), veiki, atlieki, vykdai, klausai, judi, paimi, padedi (ant žemės ar draugui?), trukdai (kam? kodėl? ar tai labai svarbu? juokinga? įdomu?).


Kalbi, šneki, pasakoji (tai yra seki pasakas?), šnabždi, atsakai, bendrauji, daliniesi patirtimi (gera ar bloga?). Mokai, mokiniesi, nesimokai, poilsiauji, ilsiesi (jeigu po darbo – gerai, o jei nedirbęs?), tingi, atsikalbinėji, prieštarauji, nesutinki arba sutinki, sutari, pasirašai, vykdai arba nevykdai, pamiršti, nenori prisiminti.


Keiti aplinką – kuri, statai, grąžini, griauni, gadini, mėgaujiesi, slepiesi, šaliniesi, vengi. Remontuoji, taisai, tobulini, puoši, perstatai daiktus.


Negi taip ir tęsime visų darymų, veikimų vardijimą? Be sistemos, tvarkos, plano, reikalingumo, naudingumo įvertinimo galima TIEK VISKO PRIDARYTI !!!... Tada jau ne klausti teks, o sušukti: „KĄ DARAI !?!?”


Tuomet turėsi suklusti, atkreipti dėmesį, stabtelti, sustoti, nustoti, nutraukti, susivokti, atsipeikėti, nes ne visi darymai paskutiniame (finaliniame) taške (B) duoda gerus rezultatus.

Daryti ir nežiūrėti ką darai – yra vos ne nusik
altimas. Kai tau yra galimybė valdyti darymus, atsiranda ir atsakomybė už juos. Todėl atsakymas į klausimą „ką darai?“ turėtų būti ne tik veiksmo apibūdinimas, bet ir rezultato, kurį gauni iš to veiksmo. Tai svarbu net ir tuomet, kai rezultato visiškai nesitiki, o jis gaunasi savaime.  Bet apie rezultatus – kitoje skiltyje.


O kol kas patarsim - "ką darai, daryk gerai."2005-12-07You have no rights to post comments


SEO by AceSEF

likebox

Dabar naršo

Mes turime 170 svečius online

Žinutė administratoriui