LietuviųAngluRusų

RegistruotisParama

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Ko sieki?

Vartotojo vertinimas: / 2
BlogiausiasGeriausias 


Diagnostikos centrasKas esi? Kur esi? Ko sieki? Ką darai? Ką gauni? Kaip vertinti?
Ko sieki?Atsakymas į šį klausimą labiausiai apbūdina žmogų.
Ką reiškia tas lietuvių kalbos žodis
„siekti? Jeigu ištiesę ranką mes siekiame netoliese esančio daikto, tai vadiname sieki. Kai jį paliečiame arba paimame – pasiekėme. Ranka - tai mūsų norų klausanti dalis, artinimas – tai atstumo mažinimas. Pasiekimas - tai turėjimas rankoje. Lietuvių kalba labai gerai išreiškia ne tik mechaninius veiksmus, bet ir mintį, dvasią, būseną. Viskas, kas tinka rankai, pritaikoma ir minčiai.

Tai kaip mūsų siekiai apibūdina mus? Net ir niekur neidamas, nieko nedarydamas
žmogus dažnai ko nors siekia. Tai yra mūsų norai, tikslai, siekiai. Visiškai nieko nesiekiantis žmogus yra nevaldomas. Žinoma, jis gali
eiti per gyvenimą iš inercijos. Siekių neturėjimas dar nerodo, kad žmogus pasiklys, nueis neteisingu keliu. Tai rodo, kad jo viduje neišryškėja norai, kaip traukos jėgos, kurios valdo ranką, kūną, veiksmus.


Patikrinti, ko žmogus siekia, nėra taip paprasta. Siekis - tai ne rankos ištiesimas. Artindami mintimis save prie vienų ar kitų reiškinių, būsenų, mes iš išorės galime atrodyti visiškai tokie patys, kaip ir to nedarydami. Noras, įsivaizdavimas, svajonė yra nematoma. Ji yra grynai vidinė žmogaus savybė. Jeigu žmogus nori, gali ją išreikšti žodžiais ar veiksmais. Taip pat sėkmingai savo siekius galima ir slėpti. Tai, kas nematoma, labai lengvai paslepiama.

Pakaktų tik išvardinti, pradėti realizuoti savo siekius, tuoj pat pradėtų atsiskleisti žmogaus vidus. Daugumai siekiai yra bendri, nes jų neišpildydamas žmogus paprasčiausiai neišgyventų. Kai kurie siekiai yra gyvybiškai svarbūs. Atsiradus alkio jausmui mums kyla noras rasti maisto ir jį suvartoti. Nepatenkinus šio siekio ilgą laiką žmogus gali išsekti, susirgti ir numirti. Nors gyvenime būna ir kitaip. Yra tokių žmonių, kurie visai gerai išgyvena be maisto ir net be vandens. O štai noras pasikasyti panižusią vietą nėra gyvybiškai svarbus siekis. Jis dažnai netgi nieko nereiškia. Tai kodėl jis atsiranda?

Kad nevardintume visų siekių, turime surasti pačius svarbiausius žmogui ar net visai žmonijai. Kokie jie yra ir kokia
tvarka pasireiškia, galite pasitikrinti patys.

Išsiaiškinti visus žmogaus siekius, norus, ketinimus - didelis darbas. Tačiau, tai atlikus, galima labai daug sužinoti apie save, savo sėkmių ir nesėkmių priežastis. Dar toliau eidami, galime daug sužinoti ir apie visos žmonijos ateitį. Tačiau, tai jau kita tema.

Kad patyrinėtumėte save, susirašykite ant popieriaus lapo kas jums svarbiausia ir kas mažiau svarbu. Ko galėtumėte atsisakyti ir ko jokiais būdais neatsisakytumėte. Išdėstykite juos popieriaus lape vertikaliai. Aukščiausiame taške tegul būna tai, ko niekada neatsisakytumėte, žemiau - ko lengviau arba nesunkiai atsisakytumėte. Turėtų gautis trikampis, jeigu erdvėje - piramidė. Tai, kas yra jos viršūnėje - valdo jus.


2005-12-05

You have no rights to post comments


SEO by AceSEF

likebox

Dabar naršo

Mes turime 56 svečius online

Žinutė administratoriui