LithuanianEnglish (United Kingdom)Russian (CIS)

Login FormDonation

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Laiškas LR Prezidentui Valdui Adamkui

User Rating: / 0
PoorBest 
There are no translations available.

Gerb. Lietuvos Respublikos Prezidentui
VALDUI ADAMKUI

L A I Š K A S

2005-06-21

Kaunas

Sveiki, pone Prezidente,

rašau šį laišką, nes šiuo Lietuvai svarbiu momentu labai pravartu būtų žinoti, kur eina mūsų Lietuva. Daugelis garsių intelektualų pastebi didėjančią krizę. Tai matyti iš gana dažnai kylančių skandalų ir nesusipratimų. Vos ne kiekvienas valstybės pareigūnas turi savo Lietuvos ateities viziją ir stengiasi ją įgyvendinti arba ieško bendros visiems Lietuvos žmonėms priimtiniausios. Iš pirmo žvilgsnio negalima nustatyti ar šie keliai sutampa ar skiriasi, nes kiekvienas nėra išreiškęs savo požiūrio ar bent parodęs prie kurios Lietuvos ateities vizijos prisideda. Gal būt valdžios atstovų ir eilinių piliečių požiūriai yra skirtingi?

Kodėl rašau būtent Jums? Juk Lietuvoje yra daug spaudos atstovų ar žemesnių instancijų. Jau metai laiko aš bandau surasti dienraštį, kuriame galėčiau išdėstyti savo mintis Lietuvos ateities klausimu. Tačiau pastebėjau, kad dauguma dienraščių turi savo požiūrį ir su juo nesutampančius ignoruoja. Tuo pačiu pastebėjau, kad spauda šiuo metu atlieka korespondento, besivaikančio įvykusį gaisrą, vaidmenį. Nemanau, kad ir Seime kam nors rimtai rūpėtų globaliniai Lietuvos klausimai. Ten politinė kova vyksta vienas kitų klaidų ieškojime. Tokiu atveju konstruktyvus darbas vyks labai sunkiai.

Pridėtame projekte apie ateities vizijos paieškos principus, manau, galima bus rasti racionalaus grūdo. Tai yra mano ilgų stebėjimų ir apmąstymų rezultatas. Ar man pavyko susisteminti ir kiek galima aiškiau išreikšti savo požiūrį - nežinau. Aš Lietuvos ateityje matau be galo didelę perspektyvą. Tik jai pasiekti reikia tam tikro supratimo, įvertinimo ir tam tikrų įrankių. Manau, daug kas išaiškės iš pačios mano ateities vizijos.

 

 

 


Atsakymas


Atsakymas į 2005-06-21 siųstą laišką

ir Ateities viziją

Lietuvos Respublikos Prezidentui

Valdui Adamkui

LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO

PRIIMAMASIS

2005-07-01 Nr.(lD-3203)-2D-3631


Informuojame, kad su Jūsų laišku, adresuotu Respublikos Prezidentui V.Adamkui, ir pateikta Lietuvos ateities vizija susipažinome.

Respublikos Prezidentas yra pažymėjęs, kad „istoriškai penkiolika metų - labai neilgas laiko tarpas, taigi mūsų atkurtoji valstybė dar visiškai jauna. Tačiau nuėjome jau labai toli. Galime didžiuotis, kad visiškai įvykdėme savo istorinį siekį - grįžti į Europos demokratinių šalių šeimą. Galime drąsiai žvelgti į ateitį, nes sukūrėme tvirtus pamatus, kad dabar galėtų sparčiai augti mūsų ūkis ir gerovė. Vis dėlto šių dienų realybė dar toli gražu netenkina mūsų norų. Mus gerbia demokratinis pasaulis, bet mes nesame visiškai patenkinti savimi, nes žinome, kad galėjome pasiekti gerokai daugiau. Mes patys sulėtinome savo žingsnius, kartais nesutardami, būdami nevieningi, dėl savo vienadienės naudos ne kartą aukodami visuomenės interesus. Tačiau dar niekur taip esmingai nesuklydome, kad būtų per vėlu taisyti klaidas, dar niekur taip nesuklupome, kad jau nepajėgtume atsitiesti, dar niekur taip neatsilikome, kad jau negalėtume pasivyti priekyje einančiųjų. Todėl neabejoju: Lietuva sugebės tapti klestinčia Europos valstybe. Tokios valstybe viziją regėjo laisvės žygį Sąjūdžio mitinguose pradėję žmonės, vėliau rankomis susikibę Baltijos kelyje, vieningai balsavę už Nepriklausomą Lietuvą ir ją apgynę Sausio dienų barikadose. Šiandien mums reikia tik tvirčiau atsiremti į amžinąją vertę, turinčius mūsų idealus. Tai reiškia, kad turime atsigręžti į moralios politikos principus ir jų tvirtai laikytis. Laikytis visur ir visada. Valstybė turi tarnauti žmogui, turi ginti kiekvieną visuomenės narį. Tokios Lietuvos trokšta mūsų piliečiai -teisingos, solidarios, kurioje gera ir saugu gyventi, kurioje nėra nereikalingų ar pamirštų žmonių." J.E.V.Adamkus pakvietė kurti tokią Lietuvą ir pabrėžė, kad mes visi privalome ir galime didžiuotis.


Dėkojame Jums už išsakytas mintis ir aktyvią pilietinę poziciją.

 


Priimamojo vyr. specialistė Genė Lukaševičienė

 

 


You have no rights to post comments


SEO by AceSEF

likebox

Who's Online

We have 58 guests online

Message to admin