LithuanianEnglish (United Kingdom)Russian (CIS)

Login Form



Donation

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Kas esi?

User Rating: / 3
PoorBest 
There are no translations available.


Diagnostikos centras



Kas esi? Kur esi? Ko sieki? Ką darai? Ką gauni? Kaip vertinti?




Kas esame?



-Galima sunkesnį klausimą?

-Neskubėkime sunkinti. O gal mūsų atsakymas bus neteisingas? Kad sužinotume kas esame, turime save palyginti su kažkuo.


Na, kad ir toks palyginimas: "Nestovėk, kaip stulpas arba kelmas".

Arba -  "Užsispyręs, kaip ožys".

Arba šitoks - "Na ir gudri tu, kaip lapė".

Dar girdėjau: "Lietuvos padangėje sužibo nauja žvaigždė".

 

Tai kas mes esame - daiktas, gyvūnas ar įvykis?


- Žmogus!


O kas tai yra? Profesija? Statusas? Pareigos? Titulas?

Gal tai paprasčiausias apibūdinimas?


Viskas priklauso nuo konkretaus asmens.

Esame gana panašūs iš išorės, bet TAIP skirtingi iš vidaus...


Labiausiai mes panašūs į "juodąsias dėžes". Vienų vidus geriau persimato, kitų - sunkiau. Yra tokių, kurias atvėrus krašto nematyti, kitose - vietoj įsivaizduotos erdvės taip ankšta, kad ir būti nesinori.

Gal todėl žmonės ir slepiasi?

Jie bijo atskleisti savo vidų, nes jame galima rasti VISKO!




Kas esi?








Žmogus  #
Daiktas
Gyvūnas
Augalas
Objektas
Medžiaga
Įvykis
Reiškinys
Informacija
Valstybė
Civilizacija
Kosmosas
PASAULIS

Nematerija

Pirmasis etapas baigtas. Klausimas „kas esame?“ daugelio galėjo būti neteisingai suprastas. Žmogus, apie kurį čia beveik nieko neparašyta, nėra tokia vieninga būtybė, kaip atrodo. Kai užduodi klausimą daugiskaitoje, tai norėtum, kad žmonės būtų susiję kažkokiu ypatingesniu ryšiu - daugiau nei bendras žemės paviršius, daugiau nei panašios gyvybinės funkcijos, daugiau nei panaši kalba.

Žmogus savęs netapatina su visa
žmonija. Jis yra atskiras individas. Klausti „kas esame?“ galime tų, kurie jaučia save vientisos žmonijos, turinčios  panašius siekius, ketinimus ar principus dalimi. Dauguma šioje žemėje turi labai skirtingus siekius, ketinimus, interesus. Net jeigu jie ir yra panašūs, tai kiekvienas siekis šalia kito žmogaus siekio nebus jam nei artimas, nei lygiagretus, o dažniausiai priešingas. Kadangi siekis turi  dar ir kryptį, kaip vektorius, tai atskirų žmonių siekiai gali būti diametraliai priešingi. Tuomet nugali tas, kuris yra gudresnis.

Vienybė, artumas tarp žmonių atsiranda tuomet, kai visi jie turi bendrą priešą. Kuomet priešo nebėra, jie tampa vienas kitam priešais ir nuolat vienas su kitu kovoja dėl vietos, dėl geresnio gyvenimo, dėl laisvių ir galimybių. Kai du pešasi nukenčia
(arba laimi) trečias. Jeigu tie du yra vyras ir žmona, tai kenčia vaikai. Jeigu du besipešantys yra partijos, tai kenčia visa valstybės valdymo sistema. Jeigu pešasi dvi valstybės, tai kenčia ne tik jų piliečiai, bet ir visas pasaulis. Užtenka prisiminti kam padarė įtaką Černobylio elektrinės avarija. Nukentėjo didžiulė Europos dalis. Upių permetimo pasekmė – Aralo jūros nykimas. Kas labiausiai šildo išmetamosiomis dujomis klimatą, o kas dėl to nukenčia? Pasaulyje mes esame visi susiję, nors to ir nenorime pripažinti. Štai skelbiama apie artėjantį paukščių gripą. Paukščiai, kaip ir oras ar vanduo vienija žmones, šalis. Jeigu žmogus nesusivienija laimėje, tai teks susivienyti nelaimėje.

Į visus žmones, partijas, valstybes žiūrėti kaip į vientisą kūrinį nėra teisinga. Kadangi to vientisumo nėra, kiekvienas žiūrėsime į konkretų asmenį, įmonę, partiją, valstybę, žmoniją. Tuomet klausimas „KAS ESAME?“ bus perfrazuotas į „KAS ESI?“.

„KAS ESI?“ - gal būt esi genijus, gal monstras, o gal vilkas avies kailyje. Kiekvienas  gali sau iškelti šį klausimą ir rasti atsakymą. Tai mažiausiai ką galite padaryti jūs. Reikia dar analizės, išvadų, sprendimų, veiksmų, kurie vadinami korekcija. Kai kam gal net reiktų visiško kurso pakeitimo. Asmeniui, valstybei, žmo
nijai, valdžiai?

Diagnostikos centro klausimai skirti  kiek
vienam iš mūsų, kad save pasitikrintume ar nekenkiame sau, kitiems, artimiesiems, visai žmonijai. Jeigu šie klausimai bus nustumti tolyn, tai gyvenimas dėl to negerės. Žmogus iš prigimties nėra nuostabus sutvėrimas. Kaip dažnai matome, jis yra kovotojas, gal būt plėšrusis žvėris, nors ir kaip jam norėtųsi pasirodyti nekaltu avinėliu.

Šio projekto prasmė yra atsukti žmogų į save ir parodyti ne tik tai, ką jis nori matyti, bet ir tai, kas matotyti iš šono arba iš viršaus. Kaip tai pasiseks – žiūrėsime.





SEO by AceSEF

likebox

Who's Online

We have 131 guests online

Message to admin