Sukurti laužui reikia turėti medžiagų, ugnies, žinių, kaip tai padaryti. Prieš kuriant (laužą), reikia pagalvoti, ar tokia kūryba turės naudos, ar kam nors nepakenks (pavyzdžiui miškui).
Taip yra ir su žmogaus kūryba. Tam reikalinga medžiaga, įrankiai, žinios bei vidinė ugnis. Kaip ir su laužu, žmogui su kūryba reikia būti atsargiam, nors žmonija turi daugiau priemonių užgesinti, nei uždegti. Tuoj atkalbins, supeiks, sudirbs, sumenkins ir visa ugnelė tuoj pat gali užgesti. Tuomet nei gero, nei blogo nebeliks. Nors čia aš esu neteisus. Užgesinus gėrį lieka blogis. O šį pastoviai gesinant atsiranda dar didesnis blogis. Bet grįžkime prie kūrybos, o ne prie gesinimo.
Sukurti – tai padaryti kažką, ko iki tol nebuvo. Bet juk mes nesame civilizacijos ištakose (o kur?), pas mus jau daug visko prikurta. Tuomet galėtume padaryti geriau, nei iki tol buvo. Tai jau ne kūryba, o tobulinimas, taisymas, gerinimas.
Ar būtinai reikia iš nieko padaryti kažką, kad būtų kūryba? Tai greičiau vadintųsi sutvėrimu. Iš medienos, pasinaudojant mintimi, galima sukurti baldą, iš metalo – įrankį, iš dažų – paveikslą, iš žodžių – kūrinį. Viskame turi būti ryškus kokybinis šuolis. Kaip gimimas. Kas sukūrė žmogų? Pirmiausia kils klausimas – iš ko? Iš kito gyvūno, ar iš cheminių medžiagų? Nei vieno, nei kito mes patys nepakartosime, bet mūsų (protėvių) įnašas tame didžiulis. KOKS? ...
Tai kas per kūrinys yra „Minčių fontanas“? Gal tai kažko patobulinimas? Jeigu medžiaga jam yra žodis, vaizdas, gyvenimas, mintis bei vidinė ugnis (kol ji rusena), tai šis kūrinys vis dar yra kuriamas iki ......
Užgesinti galime viską, – tik su blogiu neina susidoroti. O štai gėrį įkurti (atrodytų) žymiai sunkiau. Taip yra tik todėl, kad energija metama blogiui, o gėrio niekas nepalaiko, jei jis nepasilaiko savęs pats.
2005-12-14
< Предыдущая | Следующая > |
---|