2006-09-11 10:04
Ar įmanoma žmones išmokyti visko? Vien tai besiaiškinant buvo sukurtos sąvokos, apibūdinimai, metodikos pagal tam tikrus garsius žmones. Kol tų metodikų buvo viena kita, buvo nesunku, tačiau dabar dažnas ima kurti savo metodiką, o daugumos paprastų žmonių pažinimas, suvokimas nuo to negerėja. Jie vis dar (ar iš naujo) nemoka gyventi, nesupranta kas, kodėl vyksta ar kodėl nevyksta, ko norėtume. Tuomet neišvengiamai iškyla klausimas – KĄ BŪTINA ŽINOTI VISIEMS? Be ko gyvenimas nebus sklandus, geras, ne trukdys, o padės visiems? Išmokti, sužinoti, suprasti viską iš knygų neįmanoma, nes „kuo toliau brendi į mišką, tuo daugiau medžių“. Reikia apsistoti ties paprastu, aiškiu, suprantamu bei vertingu metodu. Visa kita tegul lieka specialistams, teoretikams. Reikia aiškaus sąvokų, terminų žodynėlio, kuriuo naudojantis galėtume ne tik apibūdinti, išaiškinti svarbiausius dalykus (tame tarpe ir dvasinius), sritis, bet ir principus, dėsnius. Kuo jie bus visuotinesni, universalesni – tuo geriau. Mažiau jų reikės žinoti. Svarbu informaciją apriboti iki protingo minimumo, kur nei kūnas, nei dvasia nenukenčia. Tos informacijos dėka žmogus gana gerai, dorai mokės gyventi, žinos ką daryti, kaip ir kodėl elgtis. Reikia atrasti, pripažinti, paskleisti ir nurodyti laisvės ribas, už kurių vieni kitiems pradėsime trukdyti. Reikia neleisti sau priartėti, pasiekti šios ribos. Tai yra gėrio – blogio riba. Dabar tokios aiškios ribos nėra, kaip ir kriterijų jai surasti, kur ją nubrėžti. Tapus gyvenimui geru visiems, tokią ribą galima bus plėsti, keisti. Ribai artėjant prie blogio reikia imtis gyvenimo peržiūros, koreguojančių veiksmų.
Dabar daugelis veiksmų sukuria blogį. Nesvarbu, kad jis neišreiškiamas, svarbu juntamas, suvokiamas ir, atsižvelgiant į tai, išdirbamos, gaminamos mintys – jėgos. Nesant blogio - tik gėriui, blogų minčių – jėgų neliks.
Absoliučiai visiems gėrį pasiekti bus sunku, tačiau artėti link 80-90% ir daugiau ribos reikia. Dabar laviruojama tarp didelio gėrio saujelei (apie 20%) ir pusiau pakeliamo blogio likusiai daliai. Iš tos dalies labai blogai gyvenančių bus apie 10-20%. Tie žmonės savo mintimis kliudys visiems. Todėl gėrio siekti visiems, o ne dalelei - būtina. Minčių, kaip susisiekiančių indų sąveika ir leidžia šioms energijoms patekti nuo vienų kitiems. Tai vyksta ir pamažu, ir impulsu – minties energijos pagalba. Kaip su šia informacija supažindinti žmones? Lengviausia tai padaryti knygos pagalba. Tai būtų KNYGA, kurioje lengva, suprantama forma, su hipotezių priemaiša, būtų rašoma, svarstoma APIE VISKĄ. Ji galėtų būti visų sričių specialistus jungiančia gija. Svarbiausia, kad joje būtų rašoma apie svarbius, įdomius visiems žmonėms dalykus, ypač apie gyvenimą. Ji turėtų daugiau stimuliuoti mąstyti, suvokti, pažiūrėti į viską šiek tiek kitaip, nei iki tol. Objektas, aplink kurį viskas sukasi šioje knygoje – MINTIS. Jos būtų ne tik žmoguje, bet ir kitur – kalboje, vaizduose, daiktuose, reiškiniuose, procesuose, aparatūroje, technologijose ir kitur. Mintys viskame. Tai mokslo, meno, tikėjimo ir kitų sričių junginys. Skaitantysis vienu metu turėtų savyje sužadinti signalų iš labai daug gyvenimo sričių, sferų. Šis sužadinimas leistų sukurti gyvus, veikiančius ryšius, sąsajas, gijas smegenyse. Nuo to per trumpą laiką suaktyvėtų visos smegenys, o gal ir visas organizmas.
Tai ir būtų naujo gyvenimo būdo, stiliaus, pojūčio suteikimas, supažindinimas su juo. Toks ir yra šios knygos tikslas. Ji būtų ne specialių dalykinių žinių vadovėlis. Tai globalaus, nors ir ne absoliučiai teisingo požiūrio perteikimas. Jį tikslinti, tobulinti galėsime kiekvienas. Taip galime sukurti bendrą knygą apie gyvenimą, jungiančią visą šalį, visus žmones, o finale - gal ir pasaulį. Tikslas – apjungti, suartinti, susieti, kad visi taptume draugiškesniais, padėtume vieni kitiems kiek galime, sugebame.
Publikuota 2008-12-28
|