LithuanianEnglish (United Kingdom)Russian (CIS)

Login Form



Donation

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Tikėjimas

User Rating: / 2
PoorBest 
Article Index
Tikėjimas
Page 2
All Pages
There are no translations available.

 

2006-01-05   19:40

 

Tikėjimas, kaip ir judėjimas. Jei jo nėra – blogai, kai per didelis – darosi pavojingas. Pirmu atveju – tai viskuo abejojantis žmogus, antru – fanatikas. Tikėjimų gali būti visokių: ...,  savimi, kitais,  teisingumu, likimu, pergale. Galima tikėti, kad rytoj išauš rytas, kad dieną keis naktis, vasarą – žiema. Tai būtų pigus tikėjimas, bet ir jis turi savo prasmę. Galima ir reikia tikėti, kad pasveiksi, jeigu sergi kokia nors liga. Jeigu niekuo nesergi – turi tikėti, kad nesusirgsi.

Reikia
tikėti ar abejoti, kad bus įmanoma susitvarkyti su problemomis? Aišku, jeigu kas nors pasiūlytų greitą, efektyvų kelią, jūs tuo nepatikėtumėte. Kodėl? Todėl, kad visi  bandė tai daryti ir niekam nepavyko? O gal tai neįmanomas uždavinys? Kaip sukurti „perpetum mobile“.

Geriau pereikime prie lengvesnių
tikėjimo rūšių. Štai, kad ir tikėjimas horoskopais. Ar jis tikras ar ne, nesiimsime spręsti, tačiau nemaža dalis žmonių jais tiki. Ar jie nuo to nukenčia, ar ne? Tas pats su numerologija. Kad tai būtų mokslas negalima pasakyti, nors prie jos  sukūrimo prisidėjo pats Pitagoras. Jis neprašo tikėti arba netikėti jo išradimu. Jis paprasčiausiai pateikia siūlymus. Dar vienas panašus tikėjimas – akmenimis, mineralais. Kad jie dėsningai veiktų visus - negalima pasakyti. Tačiau drąsiai teigti, kad tai neveikia absoliučiai nei vieno žmogaus, manau, niekas neišdrįstų.

Kiek pasitvirtinusių atvejų reikia, kad atsirastų
tikėjimas? Tam, kad pajaustum pasitikėjimo savimi galią, užtenka ir vieno atvejo. Svarbiausia, kad tas atvejis būtų su pačiu tavimi. Pasitikėjimą galima nusikopijuoti ir nuo kito, svarbu rasti tinkamą pavyzdį. Jeigu tau bus per daug toli iki jo, gali ir nepavykti. Juk ne kiekvienam duoti vienodi sugebėjimai.

Kaip atsiranda
tikėjimas? Kol kas mes neminėsime pačių aukščiausių tikėjimų. Juos pasiekti reikia ne tik žinių, sugebėjimo, bet ir kitų, paslaptingesnių duomenų. Dauguma, turbūt, laikėte abitūros egzaminus. Kuriems jie dar prieš akis, labai pravartu šiek tiek sužinoti. Kad tai nėra paprasčiausias išbandymas – visiems aišku. Drebulys prieš pat juos rodo, kad tvirtai nepasitikime savo jėgomis. Galima numoti ranka į tą baimę, bet tuomet netikėtai gali iškilti egzamino perlaikymo pavojus. Iš kur atsiranda ta baimė? Kad ir nedidelė tikimybė neišlaikyti egzamino sukelia nepasitikėjimą savimi. Egzaminas visados yra lošimas, loterija. Kuo mažiau žinome medžiagą, tuo didesnė tikimybė neišlaikyti arba blogai išlaikyti egzaminą. Garantijų čia negali būti, tik tikimybės. Kai beveik nieko nežinai, nieko kito nebelieka – tik tikėtis, kad pataikysi arba žinosi atsakymą. Tuomet tikėjimo galia turėtų suvaidinti pagrindinį vaidmenį. Neturint tikėjimo būtinai susikirsi, o štai turint – gali ir nieko nežinodamas viską laimėti.

Dabar nuo egzaminų pereikime prie gyvenimo. Apie rytdieną beveik nieko nežinai. Na ir kas, kad kasdieną keliesi, valgai, ką nors darai. Tai nėra įrodymas arba gar
antas, kad rytoj bus taip pat. Lygiai tai nėra įrodymas, kad rytdiena gali būti geresnė už šiandieną. Bet juk mes tikimės, kad ji nebus blogesnė už šiandieną, o gal ir geresnė. Ar toks tikėjimas yra blogas? Bepigu tuo tikėti, kai dienų gyvenime yra ne viena, ne dvi ir ne tūkstantis. O ką daryti su tais reiškiniais, kurie yra vieną vienintelį kartą gyvenime? Tikėti? Juk negali žinoti to, kas dar neprasidėjo. O kai nežinai, tai negali ir spręsti ar „po to“ bus, ar ne. Juk pomirtinis gyvenimas yra nepatikrinamas, nes niekas iš ano pasaulio nepranešė, kaip ten yra. O jeigu ir praneštų juk mes galime tuo nepatikėti, kaip tais astrologais, ar numerologais. Kokių įrodymų reikia, kad žmogus patikėtų? Atsakymas – SVARIŲ.

Dabar turėsime pereiti prie įrodymų. Įrodymas tuo skiriasi nuo parodymo, kad jis susijęs su neaiškiai matomais arba nematomais  dalykais. Priežasties ir pasekmės ryšys ne visada aiškus. Panagrinėkime atvejį, kai vaikas paleidžia akmenį kaimynui į langą. Jeigu to įvykio niekas nematė, tai įrodyti bus gana sunku. Žymiai lengviau, jei netoliese buvo koks nors liudininkas, nors ir jis gali apsipažinti. Apkaltinti, pasmerkti, nuteisti yra labai lengva. Įrodyti - žymiai sunkiau. Įrodyti reikia ne paprasčiausiai pasakant, kad matei tą vaiką, metantį akmenį. Reikia turėti labai daug įvykio smulk
menų, kad pats vaikas įtikėtų tuo, kad jis buvo pastebėtas. Tokiu atveju jis pats prisipažins ką padarė, nes priešinimasis jau virstų į įžūlumą. Kaip su juo susitvarkyti? Atsakymas yra labai paprastas – jeigu vaikas žino, kad jis padarė tą blogą darbą ir meluoja, jis susidurs su tokiu reiškiniu – likimas. Likimas veikia tuo atveju, kai liudininkai atiduoda sprendimo teises pačiam kaltininkui. Tuomet likimas duos  atsakymą „kas kaltas ir kaip buvo iš tikrųjų“. Ar likimui reikia įrodymų? Jis veikia tyliai, be triukšmo ir labai efektyviai. Likimo veiksmas turi labai galingų svertų - nuo jo neina pasislėpti. Niekada nežinai, kada jis gali užklupti. Jeigu tu ruošiesi prieš jį atstovėti, tai jis prisėlins būtent tada, kai tu jo visiškai nesitikėsi.


Tačiau grįžkime nuo likimo link tikėjimo, nors tikėjimas likimu labai pastiprintų šį reiškinį. Kaip turėjote suprasti, įrodinėti akivaizdžių dalykų visiškai nereikia, su jais ir taip visi sutinka. Sutikti su pašnekovo nuomone – reiškia jam pritarti, prisidėti. Sutikimo tęsinys – palaikymas, pagalba, užstojimas. Tai ypač  reikalinga, kai tavo draugas neteisėtai apkaltinamas. Kai nežinai ar taip galėjo būti, gali tik tikėti, kad jis yra nekaltas. Nežinomų dalykų pateikti kaip įrodymų negali. Vienintelė pagalba šiuo atveju yra tikėjimo nekaltumu išreiškimas. Ar jis yra veiksmingas ar ne? Tai galite patikrinti patys darydami atvirkščiai – pradėkite abejoti artimaisiais, draugais, ir viskuo, kuo iki tol tikėjote. Išsiskyrimas gali būti neišvengiamas. Vietoj draugo ar artimojo galite pasitikrinti bet ką. Pradėdami netikėti teisybe, pradėsite atitolti nuo jos. Kokios to pasekmės? O priežastys?

Galima daryti ir visiškai atvirkščiai. Pradėkite
tikėti tuo, ko visiškai nėra. Tai,  ką perskaitysite toliau, jokiu būdu nepriimkite už gryną pinigą. Taigi, pradėkite tikėti, kad parduotuvėje perkamas maistas yra nuodingas. Manote, kad nuo to niekas nepasikeis? Anaiptol. Pradėkite tikėti, kad labai silpnos jūsų namo sienos. Dar būtų baisesnės pasekmės, kai pradėtumėte tikėti, kad sergate nepagydoma liga. Net jeigu tos ligos pas jus nė kvapo nėra, ji palaipsniui pradės darytis. Taip, kad su tikėjimais atsargiai. Tai dar nereiškia, kad jūs tikėdami sukursite viską. Vieni tikėjimai kuria, o kiti atsisuka prieš jus pačius. Tai ypač pastebima, kai kiti tiki kitaip. Galima tikėti, kad saulė sukasi aplink žemę, bet nuo tokio tikėjimo mūsų saulės sistemos tvarka nepasikeis. Greičiau atvirkščiai, žinojimas vedantis prie tikėjimo yra tūkstantį kartų stipresnistikėjimą be žinojimo. Pakanka vienam žmogui pradėti tikėti tuo, kas yra iš tikrųjų ir ką žinai, kaip daugelio neteisingas tikėjimas pasidarys be galo silpnas. Taip sugriaunamos įsitikimų sienos. Vos tik atsiranda teisingesnis tikėjimas, įsitikinimai pradeda žlugti.

Jeigu yra aukščiau paminėtas teisingesnis
tikėjimas, tai, išeitų, yra ir mažiau teisingas. Labai nesigilinant į detales, galima pasakyti, kad absoliučios tiesos negali būti. Yra labiau artima arba labiau nutolusi tiesa. Kadangi pasaulis nėra statiškas, tai kiekvienu momentu tiesa gali būti vis kitokia. Šiandieninės tiesos kada nors gali pasirodyti klaidingos. Taip istorijoje jau buvo. Pasaulis, visata nėra atskleista skrynelė, kurią taip lengva ištyrinėti ir ji niekada nekis amžiais. Mūsų žinojimas niekada negali būti toliau realybės, nes būtent jis ir pradės tapti būsimąja realybe. Vos  tik pasikeistų  mūsų suvokimas, kaip pasaulis gali pradėti labai stipriai keistis. Tuomet tai, ką žinai ir kuo tiki, pradės tapti kuriančiomis jėgomis. Jeigu tiki pragaru, tai jis gali pradėti aplink mus darytis, atsirasti. Jeigu tiki ir žinai, kaip padaryti rojų žemėje  ne už 1000 ar 1000 000 metų, tai jis gali pradėti labai greitai darytis. Tai yra mūsų minčių kuriančioji galia. Ji gali kurti, griauti, tikrinti, bandyti, tausoti, eikvoti, padėti arba kenkti. Jau dabar, mums nežinant, mintys daro tvarką žemėje. Kokios mintys, tokia ir tvarka. Ar gali būti kitaip, nei dabar? Pakeisk savo mintis ir pamatysi…

 

21:46

You have no rights to post comments


SEO by AceSEF

likebox

Who's Online

We have 89 guests online

Message to admin