Tačiau grįžkime nuo likimo link tikėjimo, nors tikėjimas likimu labai pastiprintų šį reiškinį. Kaip turėjote suprasti, įrodinėti akivaizdžių dalykų visiškai nereikia, su jais ir taip visi sutinka. Sutikti su pašnekovo nuomone – reiškia jam pritarti, prisidėti. Sutikimo tęsinys – palaikymas, pagalba, užstojimas. Tai ypač reikalinga, kai tavo draugas neteisėtai apkaltinamas. Kai nežinai ar taip galėjo būti, gali tik tikėti, kad jis yra nekaltas. Nežinomų dalykų pateikti kaip įrodymų negali. Vienintelė pagalba šiuo atveju yra tikėjimo nekaltumu išreiškimas. Ar jis yra veiksmingas ar ne? Tai galite patikrinti patys darydami atvirkščiai – pradėkite abejoti artimaisiais, draugais, ir viskuo, kuo iki tol tikėjote. Išsiskyrimas gali būti neišvengiamas. Vietoj draugo ar artimojo galite pasitikrinti bet ką. Pradėdami netikėti teisybe, pradėsite atitolti nuo jos. Kokios to pasekmės? O priežastys?
Galima daryti ir visiškai atvirkščiai. Pradėkite tikėti tuo, ko visiškai nėra. Tai, ką perskaitysite toliau, jokiu būdu nepriimkite už gryną pinigą. Taigi, pradėkite tikėti, kad parduotuvėje perkamas maistas yra nuodingas. Manote, kad nuo to niekas nepasikeis? Anaiptol. Pradėkite tikėti, kad labai silpnos jūsų namo sienos. Dar būtų baisesnės pasekmės, kai pradėtumėte tikėti, kad sergate nepagydoma liga. Net jeigu tos ligos pas jus nė kvapo nėra, ji palaipsniui pradės darytis. Taip, kad su tikėjimais atsargiai. Tai dar nereiškia, kad jūs tikėdami sukursite viską. Vieni tikėjimai kuria, o kiti atsisuka prieš jus pačius. Tai ypač pastebima, kai kiti tiki kitaip. Galima tikėti, kad saulė sukasi aplink žemę, bet nuo tokio tikėjimo mūsų saulės sistemos tvarka nepasikeis. Greičiau atvirkščiai, žinojimas vedantis prie tikėjimo yra tūkstantį kartų stipresnis už tikėjimą be žinojimo. Pakanka vienam žmogui pradėti tikėti tuo, kas yra iš tikrųjų ir ką žinai, kaip daugelio neteisingas tikėjimas pasidarys be galo silpnas. Taip sugriaunamos įsitikimų sienos. Vos tik atsiranda teisingesnis tikėjimas, įsitikinimai pradeda žlugti.
Jeigu yra aukščiau paminėtas teisingesnis tikėjimas, tai, išeitų, yra ir mažiau teisingas. Labai nesigilinant į detales, galima pasakyti, kad absoliučios tiesos negali būti. Yra labiau artima arba labiau nutolusi tiesa. Kadangi pasaulis nėra statiškas, tai kiekvienu momentu tiesa gali būti vis kitokia. Šiandieninės tiesos kada nors gali pasirodyti klaidingos. Taip istorijoje jau buvo. Pasaulis, visata nėra atskleista skrynelė, kurią taip lengva ištyrinėti ir ji niekada nekis amžiais. Mūsų žinojimas niekada negali būti toliau realybės, nes būtent jis ir pradės tapti būsimąja realybe. Vos tik pasikeistų mūsų suvokimas, kaip pasaulis gali pradėti labai stipriai keistis. Tuomet tai, ką žinai ir kuo tiki, pradės tapti kuriančiomis jėgomis. Jeigu tiki pragaru, tai jis gali pradėti aplink mus darytis, atsirasti. Jeigu tiki ir žinai, kaip padaryti rojų žemėje ne už 1000 ar 1000 000 metų, tai jis gali pradėti labai greitai darytis. Tai yra mūsų minčių kuriančioji galia. Ji gali kurti, griauti, tikrinti, bandyti, tausoti, eikvoti, padėti arba kenkti. Jau dabar, mums nežinant, mintys daro tvarką žemėje. Kokios mintys, tokia ir tvarka. Ar gali būti kitaip, nei dabar? Pakeisk savo mintis ir pamatysi…
21:46
|