LietuviųAngluRusų

Registruotis



Parama

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Gyvenimo varikliai - Puslapis 2

Vartotojo vertinimas: / 2
BlogiausiasGeriausias 
Įrašo turinys
Gyvenimo varikliai
Puslapis 2
Visi puslapiai

 

Kiti

varikliai:

 

Pareiga
Meilė
Laisvė
Pasiaukojimas
Ryžtas
Supratimas
Pažinimas
Džiaugsmas
Laimė

Patyrimai
Įspūdžiai
Jausmai
Mintis
Viltis
Noras padėti
Gabumai
Talentas
-------------------
Konkurencija
Pavojus
Baimė
Pyktis
Pavydas
Gobšumas
Išdidumas
Puikybė
.. .. .. ..

Kas mus verčia judėti, kai tam nėra būtinybės? Atsakymas - sekančiame variklyje. Tai - siekis išbūti pakilioje būsenoje. Pastebėjote, kad mes jau nagrinėjame tokius gyvenimo variklius, kurie nėra gerai apčiuopiami, suvokiami, bet veikia? Tai pastebės tik tas, kuris ilgesnį laiką kilo aukštyn ir kažkuriuo momentu ėmė ir sustojo. Dar blogiau, jei pradėjo kristi žemyn.
Pajutę kritimą, žmonės nejučiomis išsigąsta. Gal tai jau artėjimas link pabaigos, nuos
mukis? Jeigu krisdamas žemyn jautiesi maloniai, gali save raminti, kad viskas tvarkoje. Kai kurie save ramina ir dirbtinėm priemonėm. Dažnai kritimas pasireiškia degradavimu daugelyje sričių. Nusigėrimas, nusi- ……..
Juk nevardinsim visų nusigyvenimo variantų.

Nenoras žinoti blogėjančios padėties - taip pat gyvenimo variklis. Jis leidžia nepanikuoti, nestresuoti, nedaryti neapgalvotų veiksmų. Tačiau, įsijautimas į tą būseną žmogų padaro šaltu, bejausmiu, kartais net žiauriu. Taip pasiturinčiai gyvenančioji visuomenės dalis izoliuojasi nuo vargstančių. Ji nenori žinoti, kodėl, kaip, kas juos ten nusmukdė ir laiko. Nenoras žinoti kartais gali pavirsti į sąžinės priekaištą, jeigu nuo tavęs priklauso tų žmonių smukimas žemyn ir tu nieko jiems nepadėjai. Ar nenoras žinoti yra geras ar blogas – tai diskusijų objektas. Kur jis varo visą visuomenę - mes matome. Čia kalbame ne apie atskirą žmogų, o jų grupę, sluoksnį, klasę. Nors Lietuvoje nėra klasių, tačiau žmonių gyvenimo lygių yra labai įvairių.

Kaip pavadinti tą gyvenimo jėgą, variklį, kuris žmogaus išorę priderina prie jo vidaus? Kaip pavyzdį galime paimti esminių vertybių sistemą. Jos modelis yra objektas. Jis turi savo ribas, rėmus, išvaizdą, formą, dydį, erdvinį apipavidalinimą, medžiagą, iš kurios ji padaryta. Šis modelis turi savo vidų ir išorę. Jeigu esminių vertybių sistemoje slypinčios jėgos neišeina iš jos į išorę, ji tampa paprasčiausiu nereikšmingu daikčiuku,  piešinėliu ar raidžių rinkiniu. Tačiau, kai jos galia išplinta į erdvę ir pasiekia kokį nors gyvą ar kitokį objektą, ji išsiplečia. Jos "kūnas" tampa erdvesnis. Ji pradeda veikti už savo ribų. Panašias savybes gali turėti žmogus bei jų grupė. Tai
noras ir sugebėjimas keisti išorę. Žmogus pagal tą jėgą keičia – priderina, pritaiko prie savęs drabužius. Pagal galimybes priderinamas gyvenamasis būstas – namai. Kai žmogaus ribos išsiplečia iki valstybės, jis pradeda grąžinti savo valstybę. Būtų gerai, kad daugiau žmonių Lietuvą matytų savo namais, kurie būtų ne tušti, be žmonių arba su kai kuriais, o su visais joje esančiais žmonėmis. Ar dabartinai politikai tuo rūpinasi?
Jie labiausiai rūpina
si tais, kurie patys stengiasi daugiau padaryti. O kas skatina nenorinčius veikti? Sakyčiau, ir norintiems veikti sudarytos didžiulės kliūtys, ką bekalbėti apie nenorinčius. Turėtume grįžti prie kai kurių „nenoro žinoti“, bet juk mes norime eiti pirmyn, o ne atgal.

Kur ten eiti, kad, atrodo, nebėra kur. Todėl dauguma ir nebeina pirmyn. Jie arba sustoja, arba pasuka į šoną, arba … eina atgal. Negi yra bendras visiems, universalus, siektinas tikslas, gyvenimo variklis, jėga? Gal
daryti gera? Kai kuriems, daugumai ar visiems? Sugebėti tai padaryti nėra paprasta, nes žmonės yra gana skirtingi. Tu negali už juos pasirūpinti, ką jiems daryti geriau. Juk neįlindai į žmogaus vidų ir neišsiaiškinai visų jo galimybių bei norų. O gal jis turi savyje paslėptą galingiausią gyvenimo variklį, bet jo neieško ir neranda.
Taip ir plakasi žmogelis žemose energijose, kai galėtų pakilti į tikras aukštumas. Štai mes ir priėjome prie pačio galingiausio gyvenimo variklio. Tai
savęs aukščiausio pasiekimas, realizacija. Kaip tai padaryti – daugeliui paslaptis.
Kai kurie tą galingiausią savo variklį žino ir puikiai juo naudojasi. Yra tokių, kurie žino, bet jiems sudaromos milžiniškos kliūtys, nes tai realizavus visų gyvenimas galėtų staigiai ir labai ryškiai pasikeisti. To kai kurie nenori, nes sumažėtų jų reikšmė.
Jaustis reikšmingu yra gana galingas variklis, bet ne aukščiausias. Žymiai aukščiau - padėti visiems taip jaustis. Tie, kas vadovauja valstybei, žmonijai, turėtų tokiais ir būti, bet ar yra? O, štai, kaip tai padaryti – ne šio dokumento paskirtis. Mes tik ieškojome gyvenimo varomųjų jėgų, variklių. Tęsinys būtų tik tuo atveju, kai kam nors to prireiktų. Kadangi dabar to nereikia, jis stovi padėtas nuošaliau ir nedirba. O galėtų ….

 

2006-03-19
06:48 - 08:21



You have no rights to post comments


SEO by AceSEF

likebox

Dabar naršo

Mes turime 72 svečius online

Žinutė administratoriui