LietuviųAngluRusų

Registruotis



Parama

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Žmogus, kaip elektroninis prietaisas

Vartotojo vertinimas: / 2
BlogiausiasGeriausias 
Įrašo turinys
Žmogus, kaip elektroninis prietaisas
Puslapis 2
Puslapis 3
Visi puslapiai

Daugeliui šis palyginimas sukels didžiulį pasipriešinimą. Taip gali atrodyti tik neišmanančiam. Žmogus panašus į elektroninį prietaisą labiau, nei bet kas kitas žemėje. Gal taip yra dėl to, kad pats žmogus pagal savyje esančias savybes ir kūrė tuos prietaisus, gal dėl kitų priežasčių. Jeigu pasigilinti į elektroninių prietaisų pagrindus, tai juose galima įžvelgti grynai logines ir kitokias funkcijas. Elektronikoje, tam tikrų schemotechninių sprendimų pagalba, iš prietaisų galima išgauti kuo įvairiausias savybes. Žinant, kad ir žmogus turi tų savybių, galima pastebėti nemažai analogijų. Taigi, nedelsdami pradėkime šį tyrimą.

Prieš tai mums reiktų susipažinti su elektronika, pagrindiniais elementais. 
Iki sudėtingesnių elektronikos prietaisų nagrinėjimo mums reiktų patyrinėti paprastesnius.

Vienas iš tokių yra varža. Tai yra paprasčiausias pasipriešinimas laisvam elektros krūvių tekėjimui. Kas visiškai neišmano šios srities, galima pateikti analogiją su vandens tekėjimu vamzdžiais. Varža šiuo atveju būtų susiaurinta vamzdžio anga. Joje vanduo tekėtų su didesniu pasipriešinimu, nei normalaus skersmens vamzdžiu. Vandens čiaupas atitiktų  reguliuojamą pasipriešinimą - potenciometrą. Kaip to prietaiso analogija galėtų atrodyti žmoguje? Kadangi varža yra pasyvinis elementas, tai žmogus pro save praleidžiantis „srovę“ atitiktų mažos varžos elementui, blogai praleidžiantis – didelės. Mūsų atveju srovei labiausiai panaši  informacija. Sutikimas priimti informaciją rodo mažą varžą, pasipriešinimas – didelę.

Kitas analoginis prietaisas yra talpumas (kondensatorius). Žmogaus talpumas yra be galo svarbi jam ir kitiems savybė. Netalpus žmogus greitai prisipildo ir stengiasi tuoj pat išsivalyti nuo informacijos – nuo emocijų, nuotaikos, pergyvenimų. Neigiamos informacijos talpumas vadinamas kantrybe. Teigiamos talpumui net nėra pavadinimo, nes žmogui nebūdinga saugoti savyje geras naujienas. Sužinojus ką nors gero, tuoj pat norisi su kuo nors pasidalinti. Pasidalinimas – tai talpumo iškrovimas. Kita  žmogaus, kaip ir kondensatoriaus elektronikoje,  talpumo savybė - išlaikymo galimybės. Kokybiškas talpumas ilgai saugo informaciją. Blogos kokybės – greitai ją pradangina. Tai yra tolygu atminčiai. Yra žmonių, kurie gerai prisimena jiems padarytas skriaudas. Kiti gi, greitai pamiršta, kad pasiskolino iš kaimyno pinigų. Tai jau „protingas“ kondensatorius. Blogį prisimena ilgai, gėrį, už kurį reikia atsiskaityti – greitai pamiršta.

Dar yra tokie prietaisai - induktyvumai. Jie sugeba elektros srovę paversti į magnetinius laukus. Ši savybė žmoguje sunkiai pastebima, nes žmogaus laukų nelabai kas gali užfiksuoti. Tačiau, nesugebėjimas dar nerodo, kad jų nėra. Jeigu mumyse teka srovė – informacija, tai neišvengiamai susikuria laukas. Ar tai minčių laukas? Į šį klausimą, skaitytojams pageidaujant, atsakysime kitą kartą…

 

Norintiems tęsti ... versti kitą puslapį >>

 



You have no rights to post comments


SEO by AceSEF

likebox

Dabar naršo

Mes turime 62 svečius online

Žinutė administratoriui