LietuviųAngluRusų

Registruotis



Parama

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Žmogus, kaip elektroninis prietaisas - Puslapis 3

Vartotojo vertinimas: / 2
BlogiausiasGeriausias 
Įrašo turinys
Žmogus, kaip elektroninis prietaisas
Puslapis 2
Puslapis 3
Visi puslapiai

 

Kalbos generatorius gali pasižymėti ir sudėtingesnėmis savybėmis. Galima nekeisti nei tono, nei stiprumo, bet įvesti į signalą specialų kodavimą. Jeigu sugebėsi užkoduoti garsą pagal sudėtingą algoritmą, gali gautis įvairiausi kalbos generavimo variantai. Jeigu tai pasaka, tai ji klausytoją tiesiog užniūniuos. Jeigu jumoras - poveikis išsireikš juoku. Jeigu pasakysi kažką labai svarbaus, klausytojas gali ištempti savo ausis. Tik tuomet nepersistenkite iš entuziazmo, nes gali nuplyšti. Jeigu kalba bus labai neįdomi, nesuprantama arba sudėtinga - ji gali visiškai nepaveikti klausytojo. Tai bus tolygu nepataikymui į imtuvo dažnių diapazoną. Tuomet reiktų siųstuvą paderinti, kad klausytojas suprastų, ką norite pasakyti.

Na, o dabar turėtume pereiti prie žmogaus, kaip loginio elemento. Tai jau artėja prie aukštosios elektronikos. Jeigu norite suprasti, kas čia bus pasakyta, reikia susikaupti. Žmogaus smegenys yra sudėtingas loginis elementas, kuris gali veikti kaip trigeris. Tuomet, kol nepateiksite pakankamai svarbios informacijos, klausytojas nepersijungs iš pasyvios būsenos į aktyvią. Jeigu klausytojas nėra trigeris, tai gal jis yra neigėjas. Ką tik jam pasakysite teigiamo, jis viską išvers į kitą pusę. Teigimas virs neigimu, o neigimas – teigimu. Tokia taktika dažnai naudojama politinėse diskusijose. Ten taip pat dirba ir dar sudėtingesnis loginis elementas. Jeigu jūsų pasakyta nuomonė nesutaps su pašnekovo, tai jis į jūsų kalbą nereaguos. Jeigu sutaps - jis į tai atsakys ir net patvirtins. Tokiu režimu dirba politinių partijų viduje esantys žmonės. Yra ir  dekodavimo įrenginių, kurie išduoda teigiamą signalą tik po ilgos loginių operacijų grandinėlės. Tai vadinama įtikinimu. Kartais tam reikia labai daug darbo. Rezultatas vertas vargo.

O dabar pereisime prie pačios sudėtingiausios žmogaus, kaip elektroninio prietaiso funkcijos – mąstymo. Mąstymas, tai sudėtingas įvairiausių funkcijų bendro darbo rezultatas. Jame ir analizavimas, ir signalų apdorojimas, ir ilgiausių informacijos grandinėlių suvartojimas, pavyzdžiui, knygų. Išėjimo rezultatas irgi gali būti labai įvairus. Pavyzdžiui, neigiamas - nepatiko. Arba visiškai priešingas – atradimas. Signalas „sužavėtas“ reiškia, kad sistema yra pasiruošusi dar ilgai su malonumu atrajoti suvirškintą informaciją. Malonumas, tai elektroninė signalo „dabar esu arti teigiamo susižadinimo“ išraiška. „Noriu dar“ reiškia, kad imtuvas didina savo jautrumą panašiam signalui ir, matyt, laukia knygos, filmo ar kitokio kūrinio tęsinio.

Štai kokia žmogaus, kaip elektroninio prietaiso, galimybių įvairovė. Čia specialiai nenagrinėjau pavojingų žmogaus, kaip elektroninio prietaiso, būsenų. Jas, esant reikalui, galima bus pagvildenti uždarame rate, kad niekam neturėtų neigiamų pasekmių. Kai kurie signalai yra gana pavojingi eiliniams individams. Yra tokių koduotų signalų, kad po jų vartojimo gali visiškai sugesti vidiniai prietaisai. Taip pat yra ir tokių, kurie taiso vidinius prietaisus, kad šie pasidarytų labai tobuli, bet tai jau yra atskira sritis.

Kada nors tai taps prieinama visiems.

 

2005-11-18
23:03  -  00:26



You have no rights to post comments


SEO by AceSEF

likebox

Dabar naršo

Mes turime 223 svečius online

Žinutė administratoriui